AGENTURA PONDĚLÍ a KONEC PRÁZDNIN

Prázdniny končí, léto je definitivně pryč. Konce prázdnin lituje snad každý. Počasí bohužel letos nemělo moc pochopení pro letní radovánky. Pro někoho to zkrátka mohou být dny radostné, či smutné, nudné nebo příliš krátké. Děti musí do škol, zaměstnaní lidé dobírají poslední dovolenou a u osob s postižením, to není jiné.

Plní se jak denní stacionáře, tak agentury, školy a jiná zařízení, či organizace. „Dveře Agentury Pondělí jsou pro všechny uživatele a přátele otevřené i během prázdnin“. Vzkazovala na začátku prázdnin Monika Lampová, ředitelka Agentury Pondělí. „Dopřáli jsme si pouze 14 dní zasloužené dovolené. Je důležité načerpat síly do další činnosti“ přidává Vlasta Laštůvková ergoterapeut.

A co nám tedy Agentura Pondělí nabídla během prázdnin? Hned ze začátku proběhl sportovní den. Hlavní koordinátorka sportovního dne Lenka Chroustová říká. „Zasportovat si mohl každý, kdo měl zájem. Sportovní aktivitu si mohl každý vybrat sám a výběr uživatelů byl opravdu pestrý. Na zahradě jsem si všimla aktivit jako např. házení na koš, házení talířem, petanque, fotbal, líný tenis a spousty dalších. Akce se velice povedla alespoň slyšet a poznat ze zpětné vazby uživatelů Agentury Pondělí“.

Další akce další byly také velmi povedené. Po sportovním dnu následoval den kulturní. Kulturní den se povedl ve všech směrech. Za příjemnou atmosféru se zasloužilo krásné letní počasí i pěkná divadelní představení. Program odstartovala pohádka O vznešené ježibabě, kterou v režii Jana Krupky, zahrál divadelní soubor Medvídek Brtník, ve kterém hráli uživatelé DOZP Brtníky. Hlavním představením bylo klaunské sólo s loutkami v podání (doplnit). Představení bylo velice pěkné a zábavné. Uživatelé si odnesli pěkný zážitek z tohoto představení, protože si mohli loutky prohlédnout, pohrát si s nimi a dostali možnost si prohlédnout, jak vypadá klaunské zákulisí. Po obědě pak přišlo na řadu představení uživatelů Agentury Pondělí s názvem Divadelní automat. Představení je úžasné v tom, že rozvíjí schopnost improvizace uživatelů, před očima diváka. V odpoledních hodinách pak proběhla prezentace fotek a videí ze starších akcí Agentury Pondělí. Účastníci ocenili i bohaté občerstvení.

Poslední prázdninovou akcí byla SRANDALYMPIÁDA. Srandy si každý mohl užít do, syta. Ani tentokrát počasí nezklamalo a přitáhlo na zahradu Agentury Pondělí spoustu smíchu-chtivých soutěžících a diváků. Program začal vytvořením třech týmových skupinek. Skupiny závodily o rychlost a na závodní dráze se nosil ping-pongový míček na lžíci, týmová práce ve dvojici a s celou skupinou (přenášení vody) a další vtipné překážky a úkoly. Velké nadšení přinesla pantomima, kde se každý mohl beze slov, divadelně prosadit. Celé letní odpoledne zakončil sranda-sedmiboj, kde si každý, kdo chtěl diplom, musel projít všemi stanovišti a získat za připravené úkoly razítko. Výběr disciplín byl rozmanitý a poučný. Namátkou, poznej podle chuti potravinu, podle hmatu poznej předmět, roztřiď a pověs prádlo, v pracovní dílně zatloukání hřebíků, řezání prkna ruční pilou a zašroubuj vrut do dřeva. Další disciplínou bylo lovení rybiček z rybníka nebo překážková opičí dráha.

„Všechny akce se moc povedly a všem zúčastněným se moc líbil. Agentura Pondělí pořádá tyto akce nejen pro uživatele, ale i pro veřejnost. Jsme velice rádi, když se na nás navštíví sousedé a občané z Rumburka a okolí, zveme všechny na i na další podzimní akce. S tímto přáním a pozvánkou ukončuje rozhovor ředitelka občanského sdružení Agentura Pondělí a dodává. „Již teď bych všechny moc ráda pozvala na Mezinárodní loutkový festival, který se koná 23. – 25. 9. 2011 v Dolní Poustevně a na akci Týdny duševního zdraví. Týdny pro duševní zdraví se konají ve dnech 19. 9. 2011 ve 14:00, kde v domě kultury Rumburk proběhne slavnostní vernisáž obrazů, které malovali uživatelé Agentury Pondělí pod vedením pana Zdeňka Staňka. Slavnostní bubnování a průvod městem Rumburkem se bude konat 30. 9. od 14 hodin na Lužickém náměstí. Týdny pro duševní zdraví zakončí promítání filmů v Domě kultury Střelnice v Rumburku 7. 10. 2011 od 9:00 – 11:00 pro školy a pro veřejnost od 19:00 – 22:00. Ještě jednou jste všichni srdečně zváni“. Těmito slovy končí rozhovor ředitelka Agentury Pondělí.

Jak je vidět Agentura Pondělí nemá na nudu čas.