Cestování MHD v Ostravě zkomplikují výluky tramvají a autobusů

Lidem v Ostravě zkomplikují o víkendu cestování výluky tramvají a autobusů. Tramvaje jedoucí do centra budou v sobotu i neděli končit na náměstí Republiky a dál bude jezdit náhradní doprava. Autobusy během soboty nepojedou po porubské Hlavní třídě, ale objížďkou. Informoval o tom Dopravní podnik Ostrava.

Výluka, jejímž důvodem jsou práce v kolejišti u zastávky Náměstí Republiky, se bude týkat tramvajových linek číslo 1, 2, 4, 8, 9, 11, 12 a 18. Začne v sobotu 21. června v 07:00 a skončí v neděli 22. června v 18:00. Zastávka Náměstí Republiky bude přemístěna na Vítkovickou ulici. Lidé tam přestoupí na autobusy, které pojedou na Výstaviště. Mezi Výstavištěm a Hlavním nádražím podnik zavede náhradní tramvajovou dopravu.
 
Mezi zastávkami Hlučínská - Výstaviště - Hranečník - NH jižní brána budou během výluky jezdit spoje posílené tramvajové linky číslo 14. Noční linky číslo 2 a 9 budou mezi Hlavním nádražím a Výstavištěm sloučeny do jednoho spoje.
 
Hlavní třída v Porubě bude kvůli konání sportovních akcí uzavřena od křižovatky s ulicí 17. listopadu po křižovatku s Francouzskou ulicí. Autobusy tak od pátečních 19:00 do sobotních 20:00 budou jezdit objížďkou. Linky číslo 40, 43, 44, 45, 46 a 58 pojedou odklonem po místních ulicích a po Opavské třídě. Spoje linky číslo 54 budou končit na Francouzské ulici na provizorní zastávce Telekom. škola.
 
zdroj: ČTK