Chytrá krabička ostravské společnosti goNET promění starou televizi na počítač

Ostravská rodinná firma goNET přichází s unikátní službou, která umožňuje sledovat televizní vysílání online. Díky speciálnímu set-top-boxu dokáže po zapojení klávesnice a myši přes USB proměnit i starší televizor na počítač. Pro propojení stačí mít internetové připojení, a jakoukoliv televizi, která má scart nebo AV výstup. Lepší.TV slouží také jako obecný přehrávač z domácí sítě nebo USB zařízení a podporuje všechny důležité formáty videa, zvuku, titulků i kontejnerů. Je to jediné zařízení pro příjem televizního signálu postavené na Androidu v České republice. 

Tato chytrá krabička od bratrů Petra a Pavla Góreckých umožňuje kromě sledování aktuálního vysílání také shlédnutí pořadů až 30 dní zpětně a nahrávání i několika programů najednou. Umožňuje přeskakovat reklamy nebo také přerušit film a vrátit se k němu později. 

„Další výhodou Lepší.TV je, že službu lze využívat i bez set-up-boxu například když jste na cestách. Na libovolném počítači, notebooku, tabletu i telefonu se stačí připojit pod svým heslem přes webové rozhraní bez nutnosti žádné další instalace a sledovat téměř kdekoliv svůj oblíbený seriál či sportovní přenos, “ říká Pavel Górecki, Lepší.TV.

Výhodou Lepší.TV je, že vysokou kvalitu obrazu lze mít i při pomalejším internetovým připojení, kódovaní obrazu je totiž v H.265. Díky tomuto formátu je možné dosáhnout plynulého přehrávání HD přenosu i při nízkém datovém toku, takže kvalitní obraz zajišťuje i v místech, kde není ideální připojení k internetu.

V porovnání s ostatními dostupnými službami podobného typu je Lepší.TV cenově nejdostupnější. V základním balíčku již od 189 Kč měsíčně je k dispozici 69 stanic, včetně stanic prémiových a televizní videoarchiv se 400 filmy, seriály, dokumenty i pořady pro děti.

Společnost goNET působí na trhu od roku 1996. Mimo nové služby Lepší.TV poskytuje také poskytovateli největšího internetového televizního programu TVprogram.cz a portálů SMS.cz v ČR a na Slovensku SMS.sk. V současné době má 15 zaměstnanců a loni dosáhl její roční obrat 20 miliónů korun.