Den vzniku samostatného československého státu

Téměř před 100 lety vznikl samostatný stát Čechů a Slováků – Československo. Tento významný den si připomeneme v multifunkčním sále správní budovy památníku koncertem klasické i moderní hudby v podání mladých umělců z našeho regionu.  

Petr Franek, Iveta Zdeňková či Ivan Nanov zahrají mimo jiné skladby takových velikánů klasické hudby, jako jsou L. van Beethoven, F. Chopin či J. S. Bach. Vstupné na koncert je 60 Kč na osobu. Rezervace vstupenek je možná na www.zabavnykoncert2017.webnode.cz, tel. 723 854 337 nebo na pokladně Národního památníku II. světové války.

Po celý tento den bude mimo expozic památníku pro veřejnost zpřístupněn také symbolický hřbitov, na kterém se nachází více než 13 000 destiček se jmény obětí II. světové války. Návštěvníci tak mohou uctít i Památku zesnulých a zapálit na hřbitově svíčku či položit květinu. Vstup do areálu bude v tento den zdarma.

Akce se koná v sobotu 28. října 2017 v 15 hodin ve správní budově Národního památníku II. světové války v Hrabyni. Změna programu vyhrazena.

http://www.szm.cz