Firma MSA pronikla na švédský trh, dodá tam armatury

Výrobce průmyslových armatur MSA z Dolního Benešova na Opavsku dodá švédské společnosti Fortum AB kulové kohouty za více než 307.000 eur (přes osm milionů korun). Pro firmu je to významná zakázka, protože se tak poprvé dostává na švédský trh. Armatury jsou určeny pro projekt na obnovu teplárenské potrubní sítě, která se nachází ve skalním masivu pod Stockholmem. ČTK o tom za společnost MSA informovala Lenka Hrušková.

Vítězstvím v tendru na dodávku armatur pro předního skandinávského distributora elektrické energie a tepla splnila firma MSA jeden ze svých cílů, kterým bylo uvedení produkce na švédský trh. Dodávka se uskuteční během dubna a května. 
    
Společnost MSA patří do ruské skupiny Rimera-Group. Vyrábí kulové kohouty, šoupátka, klapky a ventily a také speciální armatury určené především pro přepravu a zpracování ropy a plynu a pro jadernou energetiku. 
    
"Ropný a plynárenský průmysl není ve Švédsku dostatečně rozvinut. Přirozenou alternativou se tak pro uplatnění produkce MSA staly v tomto teritoriu elektrárny dodávající dálkové vytápění," uvedl manažer prodeje MSA pro evropský trh Jan Krzywoň. 
    
Podle obchodního ředitele MSA Romana Baláže je pro firmu vstup na švédský trh významným krokem. "Se skandinávskými klienty spolupracujeme již více než 13 let. Z těch nejvýznamnějších lze zmínit například finské Neste Oil nebo norské společnosti FMC Kongsberg či Metering, kterým bylo doposud vyexpedováno téměř 300 kusů armatur v celkové hodnotě více než 1,4 milionu eur (přes 38 milionů korun)," uvedl Baláž. 
    
MSA zaměstnává 570 lidí, do roku 2016 by se jejich počet měl zvýšit o sto. V roce 2012 společnost dosáhla zisku 63,9 milionu korun. Více než 90 procent produkce firma vyváží do 60 zemí, nejvíce do Ruska a Jižní Koreje. 
 
zdroj: ČTK