Hlučínský festival Štěrkovna láká na Mig 21 i Horkýže Slíže

Pestrou škálu hudebních žánrů nabídne letošní desátý ročník mezinárodního hudebního festivalu Štěrkovna Open Music, který se první srpnový víkend uskuteční na břehu jezera v Hlučíně na Opavsku. K hlavním lákadlům hudební přehlídky budou patřit například kapely Mig 21 či slovenští Horkýže Slíže a Desmod. ČTK to za pořadatele akce řekl Petr Breitkopf. 

"Jako hlavní hvězdy se letos představí kapely ověřené na československé hudební scéně. Návštěvníkům však nechceme nabídnout jen hudební zážitky. Festival má totiž svou atypickou atmosféru, protože se koná v těsné blízkosti jezera, a může tak poskytnou i další zážitky v podobě koupání či vodních radovánek. Chceme pro návštěvníky připravit zázemí, kde si budou dva dny užívat léta a hudby," podotkl Breitkopf. 
    
Stejně jako loni tak nebude chybět druhá scéna, kde budou během programu připraveny ukázky cirkusového umění a rodiče na ní najdou také zábavu pro děti. "Na místě kurtů pro plážový volejbal postavíme plážový bar s lehátky, slunečníky a míchanými nápoji. Chybět nebude ani vinárna, čajovna či kavárna," uvedl Breitkopf. 
    
K dalším interpretům, kteří na festivalu zahrají, bude patřit například Michal Prokop s Framus 5, který se na přehlídku vrací podruhé. "Jeho koncert byl před lety pro všechny přítomné velkým zážitkem. Vracet se bude i dnes už legendární kapel Mňága a Ždorp. Naopak úplně poprvé do Hlučína přijede dcera Lenky Filipové vystupující pod jménem Lenny či Pavel Helan, autor hitu Koupil jsem si Iphone a finalista soutěže Československo má talent. Těšit se mohou i příznivci drsného humoru a milých písní herce Jiřího Schmitzera. Velkou show pak slibuje i účast kapel Skyline a Zrní," řekl Breitkopf. Podle něj počet účinkujících ještě není konečný, protože organizátoři jednají s dalšími interprety, včetně zahraničních. 
    
Dvoudenní vstupenky jsou stále v předprodeji za zvýhodněnou cenu 390 korun. "Minimálně nabídneme koncert deseti předních českých a slovenských kapel. V přepočtu pak za jeden koncert návštěvník zaplatí 39 korun, což považujeme za dobrou cenu," míní Breitkopf. Bližší informace k festivalu lze nalézt také na webových stránkách www.sterkovnamusic.com. 
 
zdroj: ČTK