I přes státní smutek Lucie Bílá zazpívá

Poslední dva vánoční koncerty Lucie Bílé se uskuteční podle plánu. Po dlouhé úvaze se pořadatelé po dohodě s Lucií Bílou rozhodli konec vánočního turné nepřerušit kvůli státnímu smutku.

„Všichni truchlíme za Václava Havla. Domníváme se, že svátečně a komorně laděné koncerty s přemýšlivou atmosférou nejsou v žádném rozporu s doporučením vlády. Úchvatné texty dnes již také zesnulého Pavla Vrby a průvodní slovo jednoho z nejznámějších farářů Zbigniewa Czendlika nás všechny donutí přemýšlet o životě, lásce a svobodě možná ještě o něco více, než kdykoli předtím,“ říká tour manager Jiří Rous.

Pořadatelé už před měsícem vyšli vstříc obrovskému zájmu o vstupenky v Děčíně i ve Zlíně a přidali na stejný den ještě druhý koncert. Jeho začátek je v 17:30. Začátek původně plánovaných koncertů v děčínské Střelnici a ve Velkém kině ve Zlíně se proto posouvá o půl hodiny na 20 hodinu.

„Chceme zabránit frontám u šatny, problémům s dopravou a parkováním v okolí koncertů. Stresu máme všichni v předvánoční době víc než dost. Věříme, že posun diváci pochopí,“ dodává Rous.

Lucie Bílá ukončí své úspěšné vánoční turné 22. prosince ve Zlíně. V děčínské Střelnici zazpívá o den dříve 21. prosince.

Prohlášení Lucie Bílé: „Mám doma několik oblíbených fotografií pana prezidenta Václava Havla a dnes je u každé z nich zapálena svíčka. Všechna slova jsou mi malá, všechna vyznání a díky jsou nedostačující. Pan Václav Havel byl pro mě ztělesněním člověka, který naplnil svůj osud s pomocí těch nejjemnějších zbraní. Všechny nás přesvědčil o tom, že láska, dobro, skromnost, něha, laskavost jsou silnější než jakákoliv zloba lidstva. Byl to velký člověk a záviděl nám ho celý svět.“

www.decin.cz