Právě se nacházíte:

Kouzlo a vůně perníku

Další ročník bohuslavické výstavy Kouzlo a vůně perníku je minulostí. Akce se v obci nedaleko Dolního Benešova opět setkala s úspěchem.  

Stalo se tradicí, že začátek prosince v Bohuslavicích patří pečení perníkových dobrot. Zapojuje se do něj většina žen z obce a ruku k dílu přikládají i muži. Jejich výtvory poutají pozornost veřejnosti.

Také v letošním roce místní kulturní dům, kde se výstava konala, praskal ve švech. Tvořilo se v rámci tématu, které vyhovovalo především dětem, ve znamení hraček. K vidění tak byl třeba perníkový náklaďák, saně, houpací kohout, pokladnička a mnoho dalšího.

Spokojeností oplývala i hlavní organizátorka celé výstavy Lucie Hamplová. „Kouzlo a vůně perníku, které bylo doplněno jarmarkem lidových řemesel, zahájilo dobu adventu. Spousty návštěvníků nešetřily obdivem a uznáním, které patřilo hlavně perníkářům a perníkářkám.

Dětem se líbilo v adventních dílničkách, kde si mohly vytvořit vánoční ozdoby, přáníčka, ozdobit perník, vyrobit svíčku a podobně,“ komentovala hlavní pořadatelka celé akce a na závěr ještě doplnila: „Mnoho návštěvníků si z výstavy odnášelo nejen tradiční koláče, zdobené perníky nebo dárky pod stromeček, ale i dobrou a sváteční předvánoční náladu.“