Letos byla Tříkrálová sbírka opět rekordní

Letošní Tříkrálová sbírka je už minulostí a nastala doba ke spočítání obsahu pokladniček. Charita Opava může být pyšná, protože co do štědrosti svých obyvatel znovu zabodovala.

Během čtrnácti dní zvonili koledníci na obyvatele domů i bytů, zazpívali jim, předali drobné dárečky a s vybranými penězi v pokladničkách putovali zimou dál. Po ukončení Tříkrálové sbírky nastoupili dobrovolníci, kteří shromážděné kasičky rozpečeťovali a počítali obsah.

Sečteno a podtrženo – v Opavě se letos vybralo 794 275 korun, což je o 43 000 korun více než vloni, kdy vybraná částka v Opavě poprvé překročila rekordní hranici tři čtvrtě milionu korun.

„Jménem Charity Opava bych chtěl z celého srdce poděkovat všem, kteří se na Tříkrálové sbírce podíleli a také všem dárcům, kteří letos opět přispěli na dobrou věc,“ posílá jim svůj dík ředitel Charity Opava Jan Hanuš. Celkový výtěžek Charity Opava pro letošní rok činí 2 326 492 korun.

Podtitul letošní Tříkrálové sbírky zněl Opava sobě. Vybrané peníze budou sloužit nemocným seniorům a pacientům v terminálním stádiu, kterým charitní ošetřovatelská a pečovatelská služba spolu s mobilním hospicem pomáhají v domácím prostředí. Také zlepší situaci zaměstnancům, znevýhodněným svým hendikepem, lidem s mentálním a duševním onemocněním i osobám s mentálním a zrakovým postižením.

„Za peníze ze sbírky si můžeme dovolit pořídit přístroje a financovat projekty, na které bychom jinak v běžném rozpočtu nenašli zdroje. Jsou to potřebné peníze navíc, které nám umožní dál zlepšovat a zkvalitňovat služby našim klientům až nad standardní úroveň,“ dodává Jan Hanuš.