Loewe má již téměř polovinu nabídky televizorů v OLEDu

Společnost Loewe dala v loňském roce jednoznačně zelenou technologii OLED. Postupně uvedla na trh několik modelů s tím, že zobrazovače OLED implementovala i do nižších modelových řad přístrojů. Tento posun umožnilo mimo jiné větší rozšíření a tím i pokles cen těchto panelů. Nutno připomenout, že právě Loewe bylo jedním z prvních výrobců televizorů, který OLED zobrazovače ve svých přístrojích použil. Pro co nejlepší využití možnosti kvality obrazu doplnil vlastní firemní elektroniku, která zajišťuje zpracování a zobrazení signálu.  

„Loewe nabízí aktuálně celkem 6 modelových řad televizorů s tím, že již pouze jediná, bild 1, je k dostání výhradně v provedení LED. Ve všech ostatních modelových řadách lze najít minimálně jeden televizor s obrazovkou OLED. Při ještě bližším pohledu je zřejmé, že od řady bild 3 výše nenajdete u této značky od úhlopříčky 55" jiný panel než právě OLED,“ shrnuje Mirek Řezník, produktový manažer Loewe ve společnosti BaSys CS, která televizory Loewe výhradně distribuuje do ČR. Z celkových 21 modelů televizorů je tak v OLED provedení již 9, a to v úhlopříčkách 55" (140 cm), 65" (165 cm) a 77" (196 cm).

Zajímavý je i pohled na rozlišení. Přesto, že vysílání v Ultra HD a další obsah v odpovídající kvalitě je u nás prozatím méně dostupný, jen 4 typy Loewe TV disponují rozlišením Full HD, a to pouze do velikosti úhlopříčky 40". Tento trend nelze při pohledu na aktuální modelovou nabídku přehlédnout.

„Největší zájem v oblasti luxusních televizorů, kam značka Loewe spadá, registrujeme momentálně o úhlopříčky 77", přičemž nemalé pozornosti se těší designově výjimečné povedený Loewe bild 5 v kombinaci s unikátním podlahovým stojanem z přírodního dubového dřeva a bild 7 s motoricky pohyblivou obrazovkou s vestavěným zvukovým soundbarem. Exkluzivní model bild 9 s nepřehlédnutelným ručně kovaným ocelovým rámem, který je designovým solitérem, si u nás ve větším měřítku cestu k zákazníkům teprve prošlapuje,“ doplňuje Mirek Řezník.