Lyžařské areály v Beskydech nabízejí kvalitní podmínky

Kvalitní podmínky pro příznivce zimních sportů slibují před nadcházejícím víkendem provozovatelé lyžařských areálů v Beskydech. Po týdnech teplé zimy se jim konečně podařilo sjezdovky zasněžit a očekávají, že se zvýší i návštěvnost. Pomoci by jim mohly i páteční pololetní prázdniny, zjistila dnes ČTK. 

"Ve středu večer se nám podařilo dosněžit jednu sjezdovku do perfektního stavu. V celodenním provozu včetně večerního lyžování tak máme jednu sjezdovku a dva vleky. Zasněžovali jsem pět dnů," řekl ČTK provozní lyžařského střediska v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku Jaroslav Bojko. Na sjezdovce leží v průměru od 40 do 50 centimetrů technického sněhu. 
    
Areál byl kvůli špatným podmínkám mimo provoz od konce prosince, znovu se návštěvníkům otevřel až toto pondělí. "Kvalita je standardní, máme stoprocentní pokrytí sjezdovky, takže se lyžaři nemusí bát nějakého poškození lyží. Počasí je příjemné, teploty se pohybují okolo nuly," podotkl Bojko. 
    
Podle něj chce areál doplnit zásoby vody pro případné další zasněžování. "Podle návštěvnosti se rozhodneme, jak bude vypadat zasněžování dalších sjezdovek," řekl Bojko, který očekává vysokou návštěvnost. 
    
Kvalitní podmínky nabízí také Ski Bílá na Frýdecko-Místecku, kde se stále zasněžuje. O víkendu tam bude v provozu celkem 4,5 kilometru sjezdových tratí z celkového počtu 5,4 kilometru. Běžkaři ale zatím do hor vyrazit nemohou, protože na trasách je zhruba centimetr sněhu. Mimo provoz je zatím také snowboardový park. Na sjezdovkách leží 40 až 50 centimetrů sněhu. 
    
"Kvalita sněhu je vynikající. Musím říct, že už dnes je poznat, že některé děti dostaly vysvědčení a rodiče s nimi pak vyrazili na hory. Dnes poprvé v lednu máme frontu, která odpovídá tomu, jak by to v zimě mělo být. U turniketů se čeká čtyři pět minut, do dnešního dne nebyla fronta žádná," řekl ČTK Jaromír Vlček ze Ski Bílá. Podle něj by navíc o víkendu mohlo být příznivé počasí. 
    
Podle dispečera Horské služby Beskydy Marcela Svobody by si turisté měli o víkendu dávat pozor hlavně na silný vítr, který avizovali meteorologové. "V hřebenových partiích je zhruba do pěti centimetrů sněhu, ten terén je samozřejmě přemrzlý," řekl Svoboda. 
 
zdroj: ČTK