Mladík na kole na Opavsku nepřežil srážku s autem

Čtyřiadvacetiletý cyklista v neděli večer nepřežil na Opavsku čelní střet s osobním autem. Jeho řidič u obce Branka u Opavy předjížděl přes plnou čáru. Cyklista, který jel v jeho protisměru, nebyl osvětlen. ČTK dnes o nehodě informoval mluvčí opavské policie René Černohorský. 

Nehoda se stala okolo 20:20 na silnici spojující Hradec nad Moravicí s Opavou. "V úseku, kde bylo předjíždění zakázané, třiapadesátiletý řidič začal předjíždět. Při manévru si nevšiml neosvětleného cyklisty jedoucího v protisměru," řekl mluvčí. 
    
Následný náraz byl podle něj tak silný, že mladíka odhodil i s kolem daleko mimo silnici. "Zasahující lékařka zjistila, že při střetu s vozidlem utrpěl mnohočetná poranění, neslučitelná se životem. Záchranáři již muži nemohli nijak pomoci a lékařka byla nucena konstatovat jeho smrt," řekl ČTK mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 
    
Řidič je podle Černohorského podezřelý z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti. Kriminalisté ale budou zjišťovat i případnou míru zavinění cyklisty, který jel bez předepsaného osvětlení. 
 
zdroj: ČTK