Na zámcích byla letošní prohlídková sezóna úspěšná

Zámky nacházející se na území opavského okresu v Hradci nad Moravicí a v Raduni oproti loňskému roku zaznamenaly zvýšení návštěvnosti. Především ten hradecký.  

Návštěvnost památkových objektů v Moravskoslezském kraji letos stoupla a hlavní podíl na této příjemné skutečnosti má zámek v Hradci nad Moravicí.

„Kromě dvou prohlídkových okruhů a zajímavých výstav ve Velké a Malé galerii Bílého zámku se o to přičinila i zcela vyprodaná Hradozámecká noc, která je rok od roku oblíbenější," uvádí tisková referentka kroměřížské územní památkové správy Národního památkového ústavu Dagmar Šnajdarová.

Do konce října prošlo hradeckým zámkem 49 663 návštěvníků, 
o 14 397 víc než za sledované období vloni.

Mírně zvýšenou návštěvnost zaznamenal i zámek v Raduni a k nejžádanějším akcím patřily tradiční Velikonoce na zámku a výstavy obrazů a výtvarných prací v zámecké oranžerii. K divácky úspěšným akcím patří i Zámecký Halloween aneb Noc duchů a strašidel.

„Výčet atraktivních prohlídek doplní Vánoce na zámku, které se v raduňském zámku uskuteční od 6. do 30. prosince," konstatuje Dagmar Šnajdarová. Do konce října ho navštívilo 19 531 zájemců, o 318 víc než loni.