Plavecká hala v Děčíně kvůli opravám zavře, nejspíš do září

Plavecká hala v Děčíně kvůli opravám v květnu zavře, mimo provoz bude nejspíš do letošního září. Oprava střechy bude stát 10,9 milionu korun, musí se celá rozebrat. Na dnešní tiskové konferenci o tom informoval primátorův náměstek Pavel Sinko (ČSSD). Už vloni v prosinci muselo město investovat asi 80.000 korun do provizorního zabezpečení plaveckého bazénu před padajícími částmi střešní izolace. 

Město očekávalo, že cena oprav se bude pohybovat kolem 15 milionů korun, nakonec z veřejné zakázky vzešla cena o více než čtyři miliony nižší. "Celá střecha se musí sundat a udělat nová tepelná a parotěsná izolace," uvedl Sinko. Před devíti lety podle něj tehdejší firma střechu opravila špatně, do izolace pronikala vlhkost a začala se drolit. "V některých místech bylo místo 25 centimetrů izolace jen osm," dodal náměstek. Na reklamace už je ale podle něj pozdě. 

"Vybrali jsme toto období, abychom co nejméně zasáhli provoz," řekl Sinko. Město doufá v to, že bude možné co nejdříve otevřít venkovní bazén, jehož provoz opravy neohrozí. Přesto počítá od května do září se ztrátou na vstupném přibližně 2,5 milionu korun. "Jestliže to jen trochu půjde, zůstane v provozu alespoň wellness, tedy sauna, masáže a solárium," řekl dnes novinářům ředitel plavecké haly Igor Bayer. Prý o tom bude s dodavatelem oprav, kterým je děčínská firma Skip, jednat. 
    
Areál s toboganem a dvěma venkovními bazény byl pro veřejnost otevřen v září 2001. Výstavba přišla Děčín zhruba na 140 milionů korun. Investici prověřoval i Nejvyšší kontrolní úřad, město dostalo dotaci 20 milionů Kč od ministerstva školství. Zhruba 12 milionů použilo na úpravy venkovního areálu, přestože dotace byla účelově směřována přímo na stavbu haly. Úřad ale nakonec rozhodl, že Děčín peníze vracet nemusí. Areál poničily povodně v roce 2002, škody tehdy město vyčíslilo na 30 milionů Kč.
 
zdroj: ČTK