Právě se nacházíte:

Pojďte kreslit slona

U příležitosti instalace jedinečného preparátu slona indického jsme pro vás připravili výtvarnou soutěž o zajímavé ceny.  

Výtvarná soutěž probíhá od 30. 1. do 24. 2. 2017 v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea.

Kresba slona indického je možná pastelkami, tužkou, rudkou, úhlem, voskovými pastely, popisovači a pery, fixy nebo mikrotužkami.

Kategorie výtvarné soutěže:

děti MŠ
žáci 6-10 let (první stupeň ZŠ), 11-15 let (druhý stupeň ZŠ)
studenti 15-18 let (SŠ)
dospělí 18-65 let
senioři nad 65 let

Kresby budou po jednotlivých týdnech zveřejňovány na stránkách facebooku Slezského zemského muzea (https://www.facebook.com/szmopava/), kde bude probíhat veřejné hlasování.

Soutěž bude probíhat po týdenních kolech, ze kterých vzejdou finalisté bojující o první místa. Kromě výběru odborné komise budou vítězné kresby hodnoceny také veřejností na muzejním facebooku. Slavnostní vyhodnocení výtvarné soutěže a vyhlášení vítězů se uskuteční dne 7. 3. 2017. Pro výherce jednotlivých kategorií soutěže jsou připraveny atraktivní ceny.

Kresby budou k dispozici pro potřeby muzea až do ukončení soutěže. Výtvarná díla si soutěžící budou moci odnést domů po vyhodnocení a ukončení výtvarné soutěže, k vyzvednutí budou v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea.

Vstup do Historické výstavní budovy je dle standardního ceníku, výtvarné potřeby k zapůjčení budou k dispozici na místě zdarma (můžete si samozřejmě přinést i vlastní).

http://www.szm.cz/