Policie hledá pachatele vraždy, jež se stala na poště na Opavsku

Neznámý pachatel zavraždil v pondělí odpoledne či večer devětatřicetiletou pracovnici pošty ve Skřipově na Opavsku. Malou obec nyní obcházejí takové pocity, jako jsou strach, nejistota a obavy. Pravděpodobně šlo o loupežnou vraždu. Policie ale zatím informace nezveřejňuje. Místní věří, že pachatele kriminalisté dopadnou. Okolí malé obce včera prohledávaly desítky vojáků, hasičů i policistů. 

"Hlavně ať zafunguje spravedlnost. Je jedno, jestli to bude místní či někdo cizí. Musíme vědět, kdo to byl," řekla ČTK žena, která zavražděnou dobře znala. "Zůstaly po ní dvě děti. Za dva týdny by slavila čtyřicítku," řekla. 
    
Obyvatelé mají strach i proto, že policie zatím nezveřejnila žádné podrobnosti. "Všechno víme jen z doslechu. Co z toho je ale pravda, netušíme," řekla. Podle ní zavražděnou ženu našel večer okolo 21:00 její manžel. "Nepřišla po práci domů, tak ji šel hledat. Dveře na poštu byly zamčené. Tak je s lidmi vyrazili. Uvnitř ji našli ležet v kaluži krve," řekla. 
    
Ona i ostatní sousedé se podivují nad tím, že vrah po činu za sebou zamknul dveře pošty. "Asi vzal její klíče. Možná právě je nyní všichni tady v okolí hledají," doplnila žena. Policisté se psi, hasiči i vojáci odpoledne obcházeli domky a prohledávali i jejich zahrady. Dívali se do příkopů, pod keře. Hledali cokoli, co by mohlo s vraždou souviset. 
    
Podle informací ČTK byl motiv vraždy loupežný. Zda se ale skutečně z pošty ztratily peníze, ale ještě není jasné. "Mívali tam tak maximálně 200.000 korun. Víc ne," dodala žena, jejíž příbuzná kdysi na poště pracovala. Domnívá se ale, že motiv mohl být i osobní. Manžel zavražděné podle ní pracuje ve věznici. "Možná to byla pomsta někoho z vězení. Možná chtěli hlavně ublížit jemu," řekla obyvatelka Skřipova. 
    
Vraha hledají moravskoslezští kriminalisté. Společně s techniky a specialisty do rána ohledávali místo činu a zajistili stopy. Pátrání stále pokračuje a policie žádá o spolupráci veřejnost. Lidé by měli na telefonní linku 158 nahlásit, pokud si v pondělí odpoledne nebo v podvečer všimli ve Skřipově na poště nebo v jejím okolí neznámých nebo podezřele se chovajících lidí, případně nějakých vozidel. 
    
"Obcházejí vesnici a zjišťují, kdo všechno byl včera (v pondělí) venku. Byli i u doktora. Tak vědí, že jsem tam byla na kontrole. Určitě přijdou k nám. Já osobně ale nic podezřelého neviděla," zakončila žena. 
 
zdroj: ČTK