Policie obvinila mladého muže z vraždy pošťačky ve Skřipově

Moravskoslezští policisté zadrželi šestadvacetiletého muže, kterého obvinili z loňské vraždy pošťačky ze Skřipova na Opavsku. Soud v nejbližší době rozhodne o jeho vzetí do vazby. ČTK to dnes řekla mluvčí krajského ředitelství policie Daniela Vlčková.

"Podezřelý byl obviněn na základě důkazů, které jsme během vyšetřování shromáždili. Vzhledem ke stádiu vyšetřování a okolnostem případu v tuto chvíli nebudeme sdělovat další podrobnější informace," řekla.
 
Podle informací ČTK je obviněný obyvatelem Skřipova. Vinu ale v plném rozsahu odmítá a tvrdí, že v době spáchání vraždy se nacházel na úplně jiném místě. Původní loupežný motiv je ale stále platný. Případný osobní motiv či spory se zavražděnou zatím nic nepotvrdilo.
 
Starosta Skřipova Radim Čech ČTK potvrdil informaci, že obviněným je obyvatel obce. "Nechci se k tomu moc vyjadřovat. Je to na malé vsi velmi citlivá záležitost. Vše ovlivňuje životy řady lidí," řekl. Tomu, že by vrahem měl být místní, věřit nechce. "Nevěřím a doufám, že to nebyl někdo z obyvatel obce," řekl. Obvinění podezřelého jej překvapilo. "Ještě nikdo ale nebyl odsouzen. Obvinění je jedna věc, prokázání viny druhá," dodal.
 
Mluvčí okresního soudu Lukáš Delong ČTK řekl, že důvody pro vzetí obviněného do vazby byly dva. Soudce se jednak obával možného útěku a údajně hrozí i to, že by mohl ovlivňovat dosud nevyslechnuté svědky.
 
Obviněnému hrozí 15 až 20 let vězení, případně i výjimečný trest. Policie už dříve zveřejnila, že motiv byl s největší pravděpodobností loupežný. Vrah si z pošty odnesl několik set tisíc korun.
 
Tělo devětatřicetileté ženy objevili na poště ve Skřipově na Opavsku loni 30. září příbuzní. Když se nevracela domů a nezvedala ani telefon, část rodiny se ji vydala hledat.
 
zdroj: ČTK