Policie odložila případ smrti soudce Studničky, nikdo ho nezabil

Čtyřiašedesátiletý ostravský soudce Miloslav Studnička nezemřel vinou jiného člověka. S tímto závěrem policie případ odložila, sdělila ČTK policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Studničku našla policie po upozornění soudcových kolegů, že nepřišel do práce, loni 9. července v jeho domě ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku. Mrtvý měl bodnou ránu na krku. Zranění však rozkousali psi, jichž soudce choval asi 20, takže není jasné, jak rána vznikla.

Holčáková potvrdila, že soudce zemřel kvůli bodnořezné ráně na krku. Jak rána vznikla, ale nemohli lékaři jednoznačně určit. "Vyjma předmětného poranění však znalci nenalezli na těle další poranění, charakteristická pro sebeobranu. Znalec také konstatoval, že způsobené zranění nelze hodnotit jako likvidační," uvedla mluvčí.
 
Náměstek ředitele moravskoslezské policie Dalimil Sypták už loni uvedl, že Studnička zemřel na následky banálního poranění. "Utrpěl poranění žíly s pozvolným krvácením. Následovala srdeční zástava a embolie. Umíral několik minut," komentoval náměstek pitevní protokol.
 
Mluvčí uvedla, že kriminalisté nenašli na místě žádné stopy toho, že by do domu někdo vnikl násilním. Vyloučili i možnost, že by soudce do domu někoho sám pustil. Na místě navíc volně ležely peníze i platební karta a další věci. Policisté vyloučili, že šlo o úmyslný útok na soudce. "Specialista pak vyloučil možný útok psů na zesnulého, který by způsobil primární zranění," uvedla Holčáková. Chování dvou desítek psů lze podle specialisty přičítat jejich reakci na vzniklou situaci.
 
Zda soudce zemřel nešťastnou náhodu, nebo šlo o sebevraždu, se policii určit nepodařilo. Nenašly se ale žádné zřetelné stopy, které by nasvědčovaly sebevražednému jednání.
 
Soudce Studnička kromě jiných vynesl rozsudek nad žháři z Vítkova, kteří zaútočili na romskou rodinu. V domě ve Frenštátě žil se svými psy sám.
 
zdroj: ČTK