Požár na Opavsku zasáhl sedm hektarů lesa

Sedm hektarů lesa dnes zasáhl požár v Budišově nad Budišovkou na Opavsku. Na ploše odpovídající více než desítce fotbalových hřišť muselo být nasazeno 16 hasičských jednotek, s ohněm bojovaly hodiny. ČTK to oznámil mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela. Škoda činí téměř milion korun, příčina požáru je zatím neznámá. Menší lesní plochu zasáhl dnes oheň i na Karvinsku.

Hlášení o ohni na Opavsku dostali hasiči krátce po 16:00. "Hořel nízký porost v těžkém terénu," popsal situaci Kůdela. Pod kontrolu se podařilo požár dostat až po zhruba třech hodinách.
 
O přibližně dvě hodiny dříve vyjížděli krajští hasiči k jinému lesnímu požáru, a to v Havířově-Šumbarku na Karvinsku. "Paní z hájovny zpozorovala oheň jen na ploše 20 krát 10 metrů. Poryvy silného větru však způsobily, že se oheň během desítek minut rozšířil na pět hektarů mladého porostu i vzrostlých stromů," sdělil mluvčí. S ohněm bojovalo 14 hasičských jednotek, kterým se povedlo dostat plameny pod kontrolu rovněž asi po třech hodinách.
 
Ani při jednom z požáru naštěstí nebyl nikdo zraněn. Na lese u Budišova zanechal oheň škody za zhruba 950.000 korun, v lese u Havířova škody dosáhly 1,1 milionu. V obou případech vyšetřovatelé zatím nevědí, co požáry způsobilo.
 
zdroj: ČTK