Požár větracího otvoru v panelovém domě a požár dutého stromu

12. 5. 10:31 Dobrovolná jednotka z Velkého Šenova byla vyslána k požáru velikého dutého smrku u Třech obrazů, blízko Liliového rybníka ve Velkém Šenově. Strom byl vysoký 30m, měl nad zemí obvod kmenu 207cm a hořel do výšky 130cm. 

12. 5. 10:31 Dobrovolná jednotka z Velkého Šenova byla vyslána k požáru velikého dutého smrku u Třech obrazů, blízko Liliového rybníka ve Velkém Šenově. Strom byl vysoký 30m, měl nad zemí obvod kmenu 207cm a hořel do výšky 130cm. Hasiči požár zlikvidovali ve 13:11 a strom porazili. Příčina: úmyslné zapálení. Škoda byla na místě odhadnuta na 3 tisíce Kč. Foto: Miroslav Svoboda HZS ÚK.

12. 5. 23:12 Na linku tísňového volání bylo oznámeno, že u zadního vchodu panelového domu v Jezdecké ulici v Děčíně -- starém Městě je cítít spálený polystyren. K požáru vyjela jednotka HZS ze stanice Děčín. Jednalo se o zahoření ve sklepních kójích, někdo hodil větracím otvorem do místnosti zapálené noviny. Očouzena byla i fasáda domu. Od novin chytla mřížka. Splodiny hoření se rozšířily do dvou sklepních místností. Požár byl zlikvidován v 0:11. Foto: Miroslav Svoboda HZS ÚK.