Růžové bublinky na oslavu svátku svatého Valentýna

Nezůstaňte na svátek svatého Valentýna pozadu a oslavte se svým protějškem svou zamilovanost stylově. Kromě tradiční romantické večeře polechtejte své chuťové pohárky sexy ovocnou a svěží chutí růžových bublinek, které vás příjemně naladí na večer plný oslav lásky.

Dárek, který má styl

Symbolem tohoto svátku jsou srdíčka a vše v barvě růžové či červené. Pokud letos zvolíte luxusní růžové bublinky, určitě nešlápnete vedle. Vyzkoušet můžete hned několik variant. „V případě, že jste milovníci šampaňského , pak určitě oceníte růžový Lanson Rosé Label Brut, který se vyznačuje jemnou, ušlechtilou chutí s dlouhým závěrem. Delikátní je rovněž jeho svěží vůně, která je podpořena tóny červeného ovoce, zejména granátových jablek a růží,“ říká Kamil Gruncl z Global Wines . Zamířit však při výběru můžete i na slunné španělské svahy do vinařství Freixenet, kde se vyrábí tradiční metodou kvašení v lahvi růžové šumivé víno Freixenet Ice Rosé. Vyznačuje se svěží podmanivou vůní a chutí lesního ovoce, malin, trnek, jahod a koření. Také se vám již sbíhají sliny? Tak „bouchněte“ růžové bublinky a užijte si jedinečnou oslavu plnou chutí.

Legendy o svátku sv. Valentýna

Jak svátek zamilovaných vznikl, popisují hned dvě legendy. Ta známější je o knězi Valentýnovi, který tajně oddával zamilované páry za vlády Claudia II. v Římě. Claudius se bál, že vojáci s rodinami nebudou chtít bojovat, proto sňatky vojákům zakázal. Za tento vzdor vládci byl Valentýn 14. února popraven.

Další legenda praví, že samotný svátek je pravděpodobně odvozen od svátku Lupercalia slaveného ve starověkém Římě. V předvečer tohoto svátku se do „urny lásky“ vhazovaly lístky se jmény mladých dívek, muži si pak mezi nimi losovali, která bude jejich milenkou pro příští rok.

Svatý Valentýn se tradičně slavil pouze v anglosaských zemích, v současné době ale svátek zamilovaných 14. února oslavuje téměř celý svět.