Sport Fun Fest nabídne v Hlučíně desítky sportovních aktivit

Festival sportovních aktivit Sport Fun Fest v Hlučíně na Opavsku nabídne tradiční i méně tradiční sportovní a adrenalinové disciplíny. Přijede i horolezec Libor Uher či plavkyně Barbora Závadová, která na nedávném mistrovství Evropy získala čtvrté místo. Ve vodě předvede jednotlivé plavecké styly a poradí, jak správně dýchat, ČTK to řekl pořadatel akce Václav Pokorný.

První ročník sportovního festivalu se uskuteční na břehu Hlučínského jezera 31. srpna. Pro návštěvníky bude připraveno na 40 nejrůznějších disciplín a aktivit. Od běžných jako běh, atletika či cyklistika až po míně známé či dokonce úplné novinky.
 
"K vidění či vyzkoušení bude například potápění na jeden nádech, kdy závodníci ve vodě vydrží až devět minut. Představíme i sportovní kynologii, což je sportování se psem. Běhání či společné překonávání překážek," řekl Pokorný. Žhavou novinkou pak podle něj bude netradiční sport o-gumdo. K němu lidé potřebují dva netradiční meče. Jde o formu bojového umění, který trénuje mysl a koncentraci.
 
Součástí projektu bude i charitativní běh na pět kilometrů nazvaný Běh s Majklem. Výtěžek získá ostravský mobilní hospic Ondrášek. Toho se zúčastní i horolezec Libor Uher, který před časem vystoupal vrchol hory Broad Peak vysoký 8047 metrů. V roce 2007 vystoupal i na K2, druhou nejvyšší horu světa.
 
Akce je součástí projektu Ostrava Evropské město sportu 2014. "Naším cílem je seznámit veřejnost se sportovními kluby severomoravského kraje a seznámit publikum se hvězdami sportovního světa, kteří jsou úzce spjati s Moravskoslezským krajem. Dveře do světa sportu otevřeme každému bez omezení věku či pohlaví," řekl Pokorný.
 
Příchozí se podle něj mohou těšit na vystoupení špičkových sportovců Moravskoslezského kraje a úspěšných reprezentantů České republiky, autogramiády a setkání s významnými osobnostmi českého sportu, závody a jiná přátelská utkání. Informace o programu zájemci najdou na stránkách www.sport-fun-fest.cz.
 
zdroj: ČTK