Třetí obvinění za napadení rodiny skupinou Romů

Za novoroční napadení rodiny skupinou Romů ve Varsndorfu na Děčínsku padlo další obvinění. Rumburští kriminalisté v pondělí v této souvislosti začali stíhat osmnáctiletého mladíka, kterému za výtržnictví hrozí až dvouletý pobyt v nápravném zařízení. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Vojtěch Haňka.

Z výtržnictví a ublížení na zdraví byli krátce po útoku obviněni dva Romové, čin jednoho z nich přitom policie kvalifikovala jako rasisticky motivovaný.

Incident se stal v noci na Nový rok poblíž varnsdorfské ubytovny Sport, kde rodinu údajně napadla pětice Romů. Podle dřívější výpovědi jednoho z napadených nejprve romský mladík zaútočil na staršího muže a jeho syn se ho zastal. Po napadení skončil v nemocnici, staršího muže po ambulantním ošetření propustili.

Podle informací médií se při tomto napadení střílelo z plynové pistole. Podle serveru iDnes.cz ji vytáhl napadený muž a vystřelil do vzduchu. Jeho dvaašedesátiletá manželka, která byla útoku na svého muže a syna přítomná, zemřela několik dní po útoku. Podle výsledků pitvy zemřela na krvácení do mozku, spojitost s novoročním útokem se ale prokázat nepodařilo.

zdroj: ČTK