Tříkrálový průvod v Děčíně

V dnešní uspěchané době pomalu zapomínáme, že Vánoce nekončí rozbalením dárků, ale až v neděli po svátku Tří králů. Proto také zámecký vánoční program pokračuje i počátkem ledna, kdy se symbolicky připojí ke konání tradiční Tříkrálové sbírky. Na její podporu se v sobotu 7. ledna 2012 uskuteční slavnostní jízda tří králů ulicemi města.

Průvod vyjde v 10 hodin od kostela sv. Františka z Assisi na Husově náměstí a postupně přes nábřeží, Tyršův most na Tyršovu ulici doputuje na Masarykovo náměstí, kde se tři králové krátce setkají s králem Herodem. Od něho to bude za Jezulátkem již jen malý kousek. Malého Ježíška s Pannou Marií, sv. Josefem, s anděli, pastýři i oslíkem naleznou u kostela Povýšení sv. Kříže, kde mu pod spojovací chodbou odevzdají své dary.

Ve znamení tří králů bude také poslední sobotní pohádkové odpoledne v Modrém sále zámku. Správnou atmosféru navodí vánoční a tříkrálové příběhy z Jizerských hor od spisovatele Otfrieda Preusslera, známého například pohádkami Čarodějův učeň či Malá čarodějnice. Vstupenky na všechny zámecké akce zakoupíte v pokladně zámku a na obvyklých místech sítě Vstupenka Děčín. Tříkrálová sbírka bude v Děčíně probíhat ve dnech 6. – 14. ledna 2011.

www.decin.cz