Ústecký kraj zatím nezaznamenal případ v souvislosti s metanolem

Přestože v regionu nebyl zatím zjištěn žádný konkrétní případ v souvislosti s metanolem, kontroly a spolupráce dotčených institucí pokračují intenzivně i nadále. Informoval o tom ředitel Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje Josef Trmal na poslední Bezpečnostní radě Ústeckého kraje v tomto volebním období. Předsedkyní rady je hejtmanka Jana Vaňhová. 

Operativní skupina, která monitoruje situaci kolem šíření otravy metylalkoholem, se schází pravidelně od středy 12. září každý den. Kromě hygieniků jsou v ní zastoupeni policisté, hasiči, záchranáři, inspektoři i pracovníci krajského úřadu. Navzájem se informují o provedených krocích a připravují plány na další dny. 

Od minulé středy dosud bylo na území Ústeckého kraje provedeno téměř pět tisíc kontrol v místech, kde se lidé mohou setkat s alkoholem. Kromě hygieniků je provádějí policisté a inspektoři ze zemědělské inspekce. Zaměřují se na bary, herny, noční diskotéky či restaurace. Na základě získaných podkladů lze zatím prohlásit, že v Ústeckém kraji nebyl zjištěn žádný případ v souvislosti s metylalkoholem. 
 
V tuto chvíli jsou i na území Ústeckého kraje odstraněny jak z obchodů, tak i z barů a restaurací všechny lihoviny o obsahu alkoholu nad dvacet procent. Nesmí se nabízet, nikde by proto neměl být ani vystaven. Kontrolní činnost hygieniků, policistů a inspektorů bude pokračovat do odvolání. Navíc již končí pouhé upozorňování jednotlivých provozoven, tudíž v případě zjištění nedostatků se bude okamžitě přistupovat ke správnímu řízení. 
 
Ředitel Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Ilja Deyl na bezpečnostní radě potvrdil, že od vypuknutí případů otravy metylalkoholem nyní záchranáři každý případ opilého člověka důsledně prověřují, a to ve spolupráci s lékaři jednotlivých nemocnic v Ústeckém kraji.  
 
Občané se mohou se žádostmi o informace obrátit na následující mailovou adresu: info@khsusti.cz