V Bolaticích na koupališti na vás čekají nové skluzavky

Koupaliště v Bolaticích nabízí ideální prostředí pro trávení horkých letních dní.

Na návštěvníky tady čeká bazén pro plavce i neplavce, dětské brouzdaliště, zájemci si mohou zapůjčit slunečníky, zahrát si plážový volejbal, který je pro návštěvníky plovárny zdarma, dále třeba nohejbal, badminton, stolní tenis, ruské kuželky. Samozřejmostí je velký výběr občerstvení. Do letošní sezony navíc vstoupilo koupaliště s novinkou, která se ihned stala velmi vyhledávanou. „Jedná se o dvě skluzavky. Jedna větší a jedna menší v podobě slona v brouzdališti,“ prozrazuje nám provozní areálu bolatického koupaliště Sabina Dembková.

Celý areál koupaliště včetně penzionu a hospůdky provozují už třetí sezonu Technické služby Bolatice. V létě se na plovárně neobejdou bez brigádníků, kteří obsluhují ve stáncích s občerstvením nebo dělají pomocníky plavčíka. Tím hlavním, který má zároveň i speciální kurz, je manžel Sabiny Dembkové – Radim Dembek. „Ten může mít k sobě po zaučení pomocné plavčíky. Na provozu musíme mít vždy dva. Dohromady jsou tedy čtyři a střídají se na ranní a odpolední směně. Pátým a tím „hlavním“ plavčíkem je můj manžel Radim,“ vysvětluje Sabina Dembková.

Koupaliště v Bolaticích je otevřeno v červenci od 10 do 20 hodin, v srpnu pak od 10 do 19 hodin. Děti od 3 do 15 let zaplatí za vstupné 60 Kč, stejně jako studenti a senioři. Dospělého vyjde návštěva plovárny na 90 Kč. Po páté hodině odpolední funguje jednotné vstupné ve výši 40 Kč. Stánky s občerstvením jsou v provozu od 11 do 19 hodin, podle počasí i počtu návštěvníků, kterých může být na koupališti až 2300.