V Oticích na Opavsku vytvořili nejdelší český adventní věnec

V Oticích na Opavsku dnes odpoledne vytvořili nejdelší český adventní věnec. V průměru má více jak 27 metrů. Bude zapsán do České knihy rekordů. Stávající nejdelší věnec v Oticích překonali o více než 11 metrů. ČTK to dnes řekl starosta obce Vladimír Tancík. Podle něj jde i o neoficiální světový rekord. 

"Český rekord dnes u nás padl. Věnec měří v průměru 27 metrů a sedm centimetrů. Původní měřil 15 metrů a 67 centimetrů. Podle našich informací je rekord ale i světový. Bohužel jsme ale neměli peníze na registraci světového rekordu," vysvětlil starosta. Podobně velký věnec v opavské obci vytvořili už loni. "To jsme ale nesehnali peníze na registraci. Letos nám pomohl sponzor. Jsem rád, že nám to vyšlo," řekl Tancík. 
    
Na rekordní věnec spotřebovali jeho autoři šest tun chvojí. Výzdobu pak zajistilo 102 ozdob v podobě zabalených dárečků, 68 stuh a 20 velkých zlatých baněk ve tvaru jablka či zvonečku. 
    
Zda budou v příštím roce překonávat sami sebe ještě Otičtí nevědí. "Mám informace, že se o podobný rekord v Česku pokusí ještě jiné město. Uvidíme, je to soutěž. V hlavách na příští rok ale máme jiný rekord," řekl starosta a podrobnosti zatím nechtěl prozradit. 
 
zdroj: ČTK