Ve třídění odpadů je Opava třetí nejlepší v kraji

Před nedávnem v Hradci nad Moravicí proběhlo vyhlášení krajského kola ekologické soutěže. A Opava nedopadla špatně. V Moravskoslezském kraji třídí odpad lépe pouze vítězný Třinec a druhý Bohumín.  

Soutěž se dlouhodobě organizuje pod názvem O keramickou popelnici a vyhlašuje ji společnost EKO-KOM společně s krajem. Porovnává se v ní množství tříděného odpadu, a to konkrétně papíru, skla, plastu a nápojových kartónů v přepočtu na jednoho obyvatele.

V závislosti na počtu obyvatel se vše dělí do tří kategorií. Opava spadala do té nad 15 000 a obsadila třetí příčku. Kromě ceny v podobě keramické popelnice do slezské metropole putuje i dvacetitisícová odměna.

„Chtěl bych velmi poděkovat všem Opavanům za uvědomělý přístup ke třídění odpadů, kterým přispívají k ochraně životního prostředí. Věřím, že se nám společnými silami v budoucnu podaří dosáhnout ještě lepšího výsledku," komentoval primátorův náměstek Dalibor Halátek (Změna pro Opavu).

Opava se této soutěže pravidelně zúčastňuje každým rokem. Od roku 2006, kdy se konala poprvé, město skončilo nejhůře osmé. Hned v prvním ročníku zvítězilo, na bronzové umístění pak dosáhlo už počtvrté.