Vlak se na Opavsku srazil s autem, řidička je vážně zraněná

Osobní vlak jedoucí po trati mezi Opavou a Ostravou se dnes ráno v Háji ve Slezsku na Opavsku srazil s osobním autem. Šestapadesátiletá řidička automobilu je vážně zraněná. Trať byla kvůli odstraňování následků nehody tři hodiny uzavřená. Hasiči z vlaku evakuovali šest lidí. Škoda je 350.000 korun. ČTK o nehodě informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Řidička vjela na železniční přejezd, který byl vybaven světelnou signalizací. "Podle dosavadních zjištění byla výstražná světla v době nehody v provozu," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.
 
Hasiči museli ze zdemolovaného vozu vyprostit zraněnou řidičku. "Utrpěla poranění hlavy a mozku, které bylo život ohrožující. Zasahující lékař ji musel uvést do umělého spánku, zajistit její dýchací cesty a umělou plicní ventilaci," řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.
 
Hasiči navíc z vlaku pomohli vystoupit šesti cestujícím, kteří nebyli schopni soupravu opustit s pomocí žebříků. "Jednalo se o lidi vyššího věku a jednu tělesně postiženou osobu," doplnil Kůdela.
 
Nehoda se stala okolo 06:30 v části Háje ve Slezsku Lhota. Ve vlaku, který mířil přes Ostravu z Českého Těšína do Opavy, cestovalo 16 lidí.
 
zdroj: ČTK