Žákyně 9. třídy porodila na výletě, případem se zabývá policie

Patnáctiletá školačka z Hlučína na Opavsku, která předminulý týden porodila na školním výletě, má přítele z Ostravy-Zábřehu. Podle mladé matky je otcem dítěte. Dívka to řekla jihočeským policistům. Kriminalisté z Moravskoslezského kraje se školačkou ještě nemluvili. ČTK to dnes řekl mluvčí opavské policie René Černohorský.

"Podle informací, které máme od kolegů z Čech, školačka uvedla, že má přítele. Mělo by jít o mladíka z Ostravy-Zábřehu, kde podle všech informací měl pár pohlavní styk," řekl policejní mluvčí. V té době dívce ještě podle informací ČTK nebylo 14 let.
 
S ohledem na věk dívky je k případu málo informaci. Vyšetřování podle informací ČTK brzy převezmou policisté z Ostravy, protože právě tam měla být dívka sexuálně zneužita. "Spis jsme ještě nepřevzali," řekla ČTK mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.
 
Žákyně deváté třídy vyrazila předminulý týden se školou na výlet do jižních Čech. O jejím těhotenství údajně nikdo nevěděl. Na výletě dívka porodila. Lékaře k ní kvůli zdravotním problémům zavolali učitelé. Lékař na místě zjistil, že dívka rodí. Její dítě přivedl na svět na ubytovně, kde výletníci spali.
 
zdroj: ČTK