Žena odevzdala u babyboxu v Opavě dítě, tvrdila, že není její

Novorozená holčička skončila minulý týden v opavském babyboxu. Policie nyní hledá ženu, která ji tam přinesla. Než z místa odešla, lékařce tvrdila, že není matkou dítěte. O jeho odložení ji údajně požádala jiná žena. Policie nyní prověřuje, zda to je pravda. Skutečná matka by pak mohla být podezřelá ze spáchání zločinu. ČTK o tom informovala mluvčí opavské policie Pavla Welnová. 

Žena přinesla dítě v náručí do areálu opavské nemocnice 7. května dopoledne. Pracovnice nemocnice se nejprve ptala, kde je babybox. Žena jí polohu vysvětlila a pak vše ohlásila na dětské oddělení. "Ošetřující lékařka neznámou ženu zastihla před babyboxem a dítě si osobně převzala," uvedla mluvčí. 
    
Lékařce žena řekla, že není matkou dítěte. "O uložení novorozeněte do babyboxu ji měla požádat jiná žena ve věku okolo 20 let, která je údajně v tíživé finanční situaci," dodala mluvčí opavské policie. Žena pak z místa odešla. Kriminalisté nyní zjišťují, zda to byla pravda. "Prověřujeme okolnosti případu. Zda nebyl spáchán zločin proti rodině," řekla Welnová. 
    
Žena, která dítě přinesla, má kolem 25 let. Je silnější postavy, měří asi 170 centimetrů a má delší vlnité černé vlasy. Mluvila česky a na sobě měla tmavou mikinu a modré rifle. Se ženou byl chlapec ve věku kolem tří let. 
 
zdroj: ČTK