Děčínští junioři dovezli z karate devět medailí

V sobotu 19. 11. 2011 se zúčastnili karatisté z klubu Sport Relax 18. ročníku mezinárodní Vánoční ceny v Mladé Boleslavi. Na tuto kvalitně připravenou cenu letos přijelo porovnat své síly na 340 závodníků ze 44 klubů.

Naši svěřenci přivezli celkem devět medailí, z toho tři zlaté, jednu stříbrnou a pět bronzových.

V disciplíně kata do 8let se poprvé na této soutěži představili Jakub Vavřinčík a David Minárik. Oba dva chlapci bojovali statečně a bronzová medaile pro Davida Minárika je velkým úspěchem.

Také velice mile překvapil Nguyen Danh Manh, který v kata mladších žáků s technickým stupněm 8-7kyu. a zároveň v nejpočetnější kategorii turnaje (na 46 závodníků) vybojoval stříbrnou medaili. Zde se ukázal i Jiří Svoboda, ale na medaili nedosáhl.

V mladších žákyních výborné výkony předvedla Barbora Znamenáčková a silné soupeřky připravila o velmi cennou zlatou medaili.

Poslední žákovskou kategorií byla disciplína kata starší žáci 12-14let a i zde konkurence čítala na 39 závodníků. Dobře rozcvičený Milan Hájek utržil jedinou porážku s vítězem MČR Filipem Vítem a v repasáži si nenechal vzít bronzovou medaili. Na medaile nedosáhli, ale pěkné výkony předvedli Milan Zítko, Kryštof Zlatohlávek, Lukáš Pevný a Markéta Nováková.

Pro náš tým byla také úspěšnou kategorií kata dorostenky, kde Martina Košíková vybojovala čtvrté místo a Tereza Zlatohlávková si odvezla z Mladé Boleslavi cennou zlatou medaili.

Další úspěšnou kategorii byl kata team žáci, zde si na zlato sáhli chlapci Lukáš Pevný, Milan Zítko a Kryštof Zlatohlávek. Početnou kategorii byla i kata team žákyň, kde bronzovou medaili vybojovaly Sára Ješetová, Barbora Znamenáčková s Dorotou Blechovou.

Poslední medaile do sbírky přidali Milan Zítko a Lukáš Pevný z kumite, kde se po pěkných bojích oba dva radovali z bronzové medaile.